Junior Web Developer @Creative People

Δημοσιεύτηκε πριν από 2 έτη

Θέση: Junior Web Developer @Creative People

Σύντομο προφίλ εταιρείας: Η Creative People αναζητά δημιουργικά και φιλόδοξα άτομα για να εργαστούν στην ομάδα της που βρίσκεται στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ο χώρος εργασίας μας χαρακτηρίζεται από πνεύμα συνεργασίας και προσφέρουμε συναρπαστικές και ποικίλες ευκαιρίες για μάθηση, επαγγελματική εξέλιξη και ουσιαστική συνεισφορά στην επιτυχία μας.

Περιγραφή θέσης: Ως επιτυχημένος υποψήφιος, θα πρέπει να κατανοείτε σε βάθος τις διεργασίες και τις ροές των τεχνικών εργασιών που βρίσκονται πίσω από τη λειτουργικότητα η οποία παρέχεται στον τελικό χρήστη. Θα γίνετε μέλος μιας κορυφαίας ομάδας μηχανικών λογισμικού.

Στις καθημερινές εργασίες σας θα περιλαμβάνονται τα εξής: ανάπτυξη και υποστήριξη ιστότοπων, ανάπτυξη εφαρμογών web, εντοπισμός και ανάλυση προβλημάτων, διασφάλιση ποιότητας προϊόντων, επικοινωνία με διάφορα τμήματα και δημιουργική προσέγγιση σε αυτόματες διαδικασίες.

Αντικείμενο εργασίας: Το αντικείμενο της εργασίας σας θα περιλαμβάνει τους εξής τομείς:

  • Ανάπτυξη και υποστήριξη ιστότοπων, καθώς και αντιμετώπιση προβλημάτων ιστότοπων.
  • Μηνιαία συντήρηση ιστότοπων.
  • Προσαρμοσμένη ανάπτυξη εφαρμογών web.

Ελάχιστες απαιτούμενες προϋποθέσεις:

  • Τουλάχιστον 1 έτος πρακτικής προϋπηρεσίας σε τεχνολογίες web.
  • Καλή γνώση CSS, HTML.
  • Βασική γνώση cPanel ή Plesk.
  • Αποδεδειγμένες αναλυτικές ικανότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.
  • Αξιοπιστία, υπευθυνότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Δυνατότητα εκτέλεσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα και αποτελεσματική απόδοση υπό συνθήκες πίεσης.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στα αγγλικά (προφορικά και γραπτά).
  • Διαθεσιμότητα για μακροχρόνια δέσμευση.
  • Διάθεση για μάθηση.

Θα εκτιμηθούν τα ακόλουθα ως προσόντα:

  • Node JS.
  • Angular JS.
  • PHP.
  • Γνώση jQuery ή Javascript.
  • Γνώση της πλατφόρμας ηλεκτρονικού εμπορίου Magento.
  • PHP frameworks όπως το Slim framework ή το Laravel.
  • Τεχνολογίες Web Socket.

Προσωπικά στοιχεία

Μια έγκυρη διεύθυνση email απαιτείται.
Ένας έγκυρος αριθμός τηλεφώνου απαιτείται.

Πρόσθετες πληροφορίες

Σας ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας προς την εταιρεία μας και για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματός σας. Εφόσον τα προσόντα και η προϋπηρεσία σας ανταποκρίνονται στις απαιτούμενες προδιαγραφές για κάποια από τις τρέχουσες διαθέσιμες θέσεις εργασίας, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας. Διαφορετικά, θα διατηρήσουμε το βιογραφικό σας για διάστημα δύο (2) ετών, σε περίπτωση που τα προσόντα και τα ενδιαφέροντά σας ταιριάζουν με κάποια θέση που θα ανοίξει μελλοντικά. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα επεξεργαστούμε θεμιτά και νόμιμα το βιογραφικό σας και ότι θα μεταχειριστούμε την αίτησή σας με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα κοινοποιήσουμε τα προσωπικά δεδομένα σας σε τρίτους, πέραν των υπαλλήλων και των μελών της εταιρείας μας που θα συμμετάσχουν στην επεξεργασία της αίτησής σας. Συγκεκριμένα, θα επεξεργαστούμε τα προσωπικά στοιχεία σας που περιλαμβάνονται στο βιογραφικό αποκλειστικά για σκοπούς αξιολόγησης των προσόντων σας, με νομική βάση για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας την από μέρους μας εκτέλεση ενεργειών πριν από τη σύναψη σύμβασης μαζί σας. Σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, έχετε δικαίωμα πρόσβασης, διόρθωσης και διαγραφής των προσωπικών δεδομένων σας καθώς και δικαιώματα περιορισμού και ένστασης στην επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας που τηρούνται στα αρχεία της εταιρείας. Μπορείτε να ασκήσετε τα παραπάνω δικαιώματά σας και να στείλετε τυχόν σχετικά ερωτήματα στη διεύθυνση dpo@creativepeople.gr. Επίσης, έχετε δικαίωμα να υποβάλετε καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, σε περίπτωση που θεωρήσετε ότι η εταιρεία παραβιάζει τους ισχύοντες νόμους περί προστασίας των δεδομένων κατά την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας. Σας ευχαριστούμε και πάλι για το ενδιαφέρον σας προς την εταιρεία μας και σας ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην επαγγελματική σταδιοδρομία σας.